Терористична загроза - це щоденна реальність, з якою не можна змиритись і до протидії якій потрібно бути завжди готовим. Активна громадянська позиція - необхідна умова успішної протидії терористам. У нас всіх спільний ворог і боротися з ним ми всі - держава, правоохоронні органи, спеціальні служби, суспільство - повинні разом.
Україною шириться небезпечне явище: діти за винагороду від росіян спалюють автівки наших військових, або вчиняють інші протиправні дії. Зазвичай це підлітки, які шукають легкі гроші та стають легкою здобиччю російських спецслужб.
В чатах месседжеру "Telegram" неповнолітнім надходять повідомлення про те, що є нібито високооплачувана робота, даються протиправні завдання, а після їх виконання і фотопідтвердження обіцяється винагорода у 200-2000 доларів.
Такі випадки - не рідкість, і, на жаль, траплялись і у Запоріжжі. Декілька підлітків вже отримали реальне покарання у вигляді позбавлення волі.
За підпал військового авто, особа може бути притягнута до одного з наступних видів кримінальної відповідальності:
- Стаття 114-1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (карається позбавленням волі на строк 5-8 років)
- Стаття 194. Умисне знищення або пошкодження майна (карається штрафом 17-68 тисяч гривень або громадськими роботами на строк 120-240 годин, або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий строк).
Звертаємося до батьків! На ваших плечах відповідальність за дії дитини. Наслідки її неусвідомлених дій можуть бути непоправними. Кожна втрачена хвилина наближає до трагічної події, яка може назавжди зіпсувати життя.
Стежте за поведінкою ваших дітей! Контролюйте їх перебування у інтернеті і соцмережах.
Помічайте найменші зміни у поведінці і настроях. Говоріть з дітьми щиро. Не дайте їм загубити своє майбутнє по вказівці ворога!
1. Зберігайте спокій.
2. Не підходьте до предмета, не торкайтеся й не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.
3. Негайно зателефонуйте до поліції за телефоном 102 та повідомте про підозрілий предмет офіційній особі, що знаходиться поблизу — співробітнику охорони, водію, провіднику, стюардесі тощо.
4. Не користуйтеся засобами радіозв'язку, мобільним телефоном поблизу виявленого предмету (вони можуть спровокувати вибух).
5. Припиніть всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета, відведіть на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходяться поблизу.
БАТЬКИ !
Поясніть дітям, що не можна брати в руки будь-які знайдені на вулиці предмети (іграшки, електронні пристрої, пакети тощо). Вони можуть бути небезпечні для життя.
1. Підземні переходи (тунелі).
2. Вокзали.
3. Базари.
4. Стадіони.
5. Дискотеки.
6. Магазини.
7. Транспорт.
8. Об’єкти життєзабезпечення.
9. Навчальні заклади.
10. Лікарні.
11. Підвали та сходові клітини.
12. Контейнери для сміття, урни.
13. Опори мостів.
1. Залишені припарковані біля будинків підозрілі автомобілі.
2. Звук з виявленого предмета (цокання годинника, клацання).
3. Наявність на виявленому предметі годинника, мобільного телефону, джерел живлення (батарейки), електричних плат та дротів.
4. Розтяжка з дроту, шпагату, мотузки.
5. Незвичне розміщення виявленого предмету.
6. Специфічний, не властивий навколишньому середовищу, запах.
7. Наявність штатного боєприпасу (граната, міна, снаряд, тротилова шашка).
8. Залишений портфель, валіза, сумка, згорток, мішок, ящик, коробка.
1. Спробуйте «зав'язати розмову» з анонімом і з'ясувати конкретну інформацію про його особу, професію, місце перебування.
2. Спробуйте записати фонограму анонімного повідомлення, якщо телефон має функцію запису або під рукою є диктофон.
3. Зафіксуйте час і тривалість анонімного повідомлення.
4. По пам'яті складіть докладний текст погроз або повідомлення про передбачувані акти тероризму, а також висунутих ультиматумах та інших вимогах.
5. Негайно повідомте поліцію про факт дзвінка, дослівно передайте зміст погроз, опишіть зловмисника (стать, приблизний вік, мова, акцент).
6. Повідомте про факт дзвінка свого керівника, для уникнення поширення чуток і паніки обговорювати отриману від аноніма інформацію з колегами не рекомендується.
7. Передбачте заходи по запису можливого наступного дзвінка зловмисника.
8. Якщо погроза стосується приміщення, в якому Ви знаходитесь, покиньте приміщення. З собою візьміть лише особисті речі, документи, гроші, цінності.
1. Опануйте себе, заспокойтеся, не панікуйте. Розмовляйте спокійним голосом.
2. Підготуйтеся фізично та морально до можливого суворого випробування.
3. Не показуйте ненависть до злочинців.
4. Виконуйте всі їх вказівки.
5. Не привертайте уваги терористів своєю поведінкою, не виявляйте активного спротиву, не дивіться їм в очі.
6. Не намагайтеся бігти, якщо немає повної впевненості в успіху.
7. Запам’ятайте якомога більше інформації про терористів.
8. Намагайтеся визначити місце свого знаходження.
9. Не нехтуйте їжею.
10. По можливості розташуйтеся подалі від вікон, дверей і самих терористів. Це необхідно для забезпечення Вашої безпеки у випадку штурму приміщення.
11. Зберігайте розумову та фізичну активність.
12. У випадку штурму приміщення лягайте обличчям до підлоги, склавши руки на потилиці. Чітко виконуйте вказівки правоохоронців.
ПАМ’ЯТАЙТЕ, ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ РОБЛЯТЬ ВСЕ, ЩОБ ВАС ЗВІЛЬНИТИ
Телефон поліції 102
Телефон довіри Служби безпеки України
0 800 501 482 (е-mail: callcenter@ssu.gov.ua)
ПАМ’ЯТАЙТЕ !
Зволікання та недбалість при загрозі вчинення терористичного акту може призвести до людських жертв
Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Як ми знаємо, з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах міст та сіл України. А це в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених правил дорожнього руху.
Відповідно наказу відділу освіти, з метою ознайомлення та закріплення знань правил дорожнього руху, вміння правильно поводитися в громадських місцях, а зокрема на дорогах, з 13 по 17 травня в НВК проведено тиждень безпеки дорожнього руху. Відповідно до тематики тижня в школі проводилися ряд заходів, націлених на підвищення обізнаності та усвідомлення найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.
Протягом тижня діти нашої школи мали можливість якомога більше дізнатися про правила дорожнього руху: облаштування дороги, дію світлофора, дорожні знаки, значення деяких з них.
Всі заходи під час проведення тижня безпеки дорожнього руху пройшли на належному рівні. Кожен день був цікавим, корисним та різноманітним. Це дало змогу дітям одержати достатньо знань щодо бережливого ставлення до свого здоров’я та оточуючих людей.
Історія Дня вишиванки
Це свято досить молоде. Його започаткувала у 2006 році письменниця та журналістка Леся Воронюк, яка, навчаючись у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, запропонувала студентами та викладачам вибрати один день і всім разом надіти вишиванки. Ця ідея отримала велику підтримку та протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня.
До нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Співзасновники Дня вишиванки надсилали листи до державних органів з проханням підтримати студентів у започаткуванні свята.
Традиції святкування Дня вишиванки
Дата, третій четвер травня, була обрана, щоб святкування припадало на будній день, і щоб підкреслити, що вишиванка – органічна складова повсякденної культури українців.
Цього дня в Україні прийнято замінювати повсякденний одяг вишиванкою або доповнювати його традиційною вишивкою.
До повномасштабного військового вторгнення РФ в нашій країні на свято організовували паради вишиванок у різних містах, а також тематичні акції та флешмоби. Під час війни проведення масових заходів є небезпечним, але День вишиванки можна зустріти у колі сім'ї та друзів.
Наші пращури вважали вишиванку святковим одягом, а не повсякденним, а також оберегом. Раніше вірили, що орнамент на вишиванці має захисні властивості.
Вишивкою прикрашали рукави та комір сорочки так, щоб вона торкалася тіла. Вважалося, що на звороті не повинно бути вузликів, оскільки це може принести нещастя. У кожного регіону України є свій традиційний орнамент вишивки.
Заговори, щоб я тебе побачив…
Дуже цікаве висловлювання давньогрецького філософа Сократа. Адже вміння говорити може привести до успіху, але навчитися говорити, то є велика праця.
Саме тому з метою розвитку творчих здібностей та риторичного потенціалу особистості молодших школярів, учнівської молоді та виховання поваги до української мови з 15.03.2024 до 01.04.2024 в НВК було проведено фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» (шкільний етап).
У фестивалі взяли участь 7 учнів: Поснік Аріна, 1 кл., Дементій Вікторія, 2 кл., Баранов Владислав, 3 кл., Пономарець Валерія, 4 кл., Кукарєко Станіслав, 6 кл., Новікова Крістіна, 7 кл. та Сур Марія, 10 кл. Відеороботи Дементій В., Кукарєка С., Новікової К. та Сур М. були відібрані для участі в І етапі фестивалю (між навчальними закладами громади). Тож побажаємо успіхів нашим учасникам фестивалю.
Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров’я. Цей день присвячений стійкості українського народу, довірі між людьми, а також піклуванню про кожного. Він спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
В сьогоднішній час ментальне здоров’я українців так само важливе як й фізичне. В цьому році за ініціативою Першої Леді Олени Зеленської створена Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». Програма допомагає українцям знаходити джерело сили, а піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного з нас.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.
Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання.
Традиційно, щороку в Кінськороздорівському НВК проводиться виставка поробок із природних матеріалів, в якій беруть участь діти та батьки.
Цього року також відбулася виставка «Осінні фантазії 2022», але в іншому форматі – онлайн. Роботи, які створили учасники, вражають своєю оригінальністю, креативністю, фантазією, різноманітністю та красою.
21 вересня – Міжнародний день миру
21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру
З 1981 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН 21 вересня стало днем всесвітньої відмови від насильства та вогню.
В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і заможного майбутнього.
ООН закликає всі країни світу зупинити військові дії та припинити проливати кров. Цей день для того, аби спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру, обміну інформацією та практичним досвідом його досягнення.
Довідково:
До 2001 року цей день святкували кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. В резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має відбуватися щороку 21 вересня. Щорічно 21 вересня в ООН проводяться святкові заходи, які традиційно включають в себе Ходу миру. Невід’ємною частиною урочистостей є відлуння «Дзвону миру» та хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу, на ньому є напис: «Нехай буде мир в усьому світі».
НАКАЗ
24.02.2022 № 18
Про перехід на дистанційну форму навчання
З метою збереження життя та здоров’я здобувачів освіти під час надзвичайного воєнного стану
НАКАЗУЮ:
1. Організувати навчання з допомогою засобів дистанційного навчання
для учнів 1-11 класів з 24.02.2022
2. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Сур Світлані Станіславівні:
2.1. При організації навчання з використанням засобів дистанційного навчання забезпечити контроль виконання навчальних планів, дотримання розкладів навчальних занять.
Протягом дистанційного навчання
2. Організувати навчання учнів 1-11 класів, з використанням хмарних сервісів: «Classroom», «Google meet», «Viber», «Zoom», проведення індивідуальних консультацій зі здобувачами освіти через мобільний зв’язок.
3. Довести дану інформацію до відома класних керівників, вчителів початкових класів, вихователів дошкільного закладу, батьків
24.02.2022
4. Вихователям дошкільного закладу, класним керівникам 1-11 класів провести:
- цільовий інструктаж з безпеки життєдіяльності з учнями з урахуванням питань безпечного поводження у побуті, заборонити перебування біля водоймищ, місцях скупчення людей та місцях, що несуть загрозу життю і здоров’ю людини.
- роз’яснювальну роботу з батьками учнів щодо причини призупинення занять.
5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор НВК: Наталія ГУЗЬ
Настройки : История : Обратная связь : Donate | Закрыть |
Вересень 2024 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
П | В | С | Ч | П | С | Н |
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |